Haber

Ekrem İmamoğlu’na hapis cezası verildi! Tepkiler birbiri ardına geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın karar duruşması bugün görüldü. Duruşmaya saat 16.00’a kadar süre veren mahkeme, yeniden görüşmesinin ardından duruşmaya başladı. Karar için 30 dakika daha süre veren mahkeme heyeti, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Kararın ardından birçok siyasi yansımayı sosyal medyadan ifşa etti.

MANSUR YAVAŞ: DİREK TARAFTA OLACAĞIZ BAŞKANIM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün alınan karar adaletten ve hukuktan bağımsızdır. Hiçbir siyasi çıkarın halkımızın iradesinden üstün olmasını kabul etmiyoruz. Her zaman kenarda olacağız. El ele çıktığımız bu yolda Başkanım.”

SEYİT TORUN: ORGANİZE KÖTÜLÜK

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da yaptığı açıklamada, “Örgütlü şer, siyasi terör… İstanbul’u iki kez kazanan Ekrem İmamoğlu’na karşı sivil darbe yapmak istiyorlar. Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız! Biz olmayacağız.” Korkuyor: Kötüler kaybedecek, halk galip gelecek. Sarayın değil, halkın iradesi kazanacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu