Haber

Erdoğan, İmamoğlu’nu hedef aldı: ‘İstanbul yeniden fetret dönemine girdi’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kasım 2020’de çıkan yangının ardından restore edilen Vaniköy Camii’nin resmi açılış töreninde konuştu.

Erdoğan konuşmasında, “İstanbul’un birkaç yıldır yerel hizmetler açısından fetret dönemine girmesine üzüldük. Önümüzdeki 9 ay hep birlikte çalışarak İstanbul’u inşallah bu fetretten çıkaracağız” dedi. birlikte sürüklendiği yer.”

Her köşesinden, taşından tarih fışkıran İstanbul’a olan sevgisinin, şefkatinin ve vefasının sonsuz olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Sultan Fatih, Ulubatlı Hasan ve Akıncılar’ın bize emanet ettiği bu şehri bütün mahalleleriyle seviyoruz. Elçimiz Kibriya Aleyhissalatu Vesselam’ın övdüğü bu güzel şehrin âşığı, sevdalısı, kullarıyız. İstanbul başkası gibidir. Yaptığımız çalışmalar, yatırımlar ve projelerimizle İstanbul’un her metrekaresine nakşederek samimiyetimizi gösteriyoruz.Hiçbir ayrım gözetmeden tüm İstanbullulara hizmet ederek muhabbetimizi yerine getiriyoruz.Çalışıyoruz” dedi.

“TAKSİM CAMİİ İNŞA EDEREK İSTANBUL’UN KALBİNE BİR GÜL EKTİK”

Kaderine terk edilmiş pek çok ata yadigarı eseri restore ettiklerini kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fatih Sultan Mehmet Han’ın vasiyeti doğrultusunda Ayasofya Camii’ni 86 yıllık ayrılığın ardından yeniden Ezan-ı Muhammedi’lerle buluşturduk. Büyük Çamlıca Camii ile İstanbul’a İslam’ın simgesi haline gelen muhteşem bir eser kazandırdık. Resimde görülen Taksim Camii’ni yaparak İstanbul’un kalbine bir gül yerleştirdik.

Rami Kütüphanesi’nden Eminönü Yeni Cami’ye kadar birçok eseri tarihi kimliğini koruyarak restore ederek milletimizin hizmetine sunduk. Levent Kaptanı Derya Barbaros Hayreddin Paşa Camii’ni Levent’te yaparak o bölgeye muhteşem bir eser daha kazandırmış olduk. 2002 yılından bu yana Vakıflar Genel Müdürlüğümüz aracılığıyla yaklaşık 5 bin 500 eserimizi restore ederek restore ettik.”

“İSTANBUL’U HAK ETTİĞİ YATIRIMLARLA BULUŞTURUYORUZ”

Erdoğan, havalimanlarından raylı sistemlere, şehir hastanelerinden okullara, yollara, köprülere ve kültür merkezlerine kadar her alanda İstanbul’u hak ettiği yatırımlarla buluşturduklarını söyledi.

‘İSTANBUL YENİDEN FETRET ÇAĞINA GİRİYOR’

İstanbul’a son 21 yılda yaptıkları toplam kamu yatırımlarının cari rakamlarla 812 milyar lirayı aştığını belirten Erdoğan, “Bizden önce onlarca yıldır ihmal edilen İstanbul, 1994’ten itibaren sahip olduğu zenginliklerle altın yıllarını yaşadı. Yerel yönetimler noktasında yeniden bir fetret dönemine girdiğine üzülerek şahit oluyoruz.Önümüzdeki 9 ay birlikte çalışarak İstanbul’u hep birlikte sürüklendiği bu fetih döneminden hep birlikte çıkaracağız inşallah, dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu