Ekonomi

Tokat’ta depremzedelere ücretsiz su ve toplu ulaşım

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremlerin ardından konutları kullanılamaz hale gelen vatandaşların yaklaşık 14 bini Tokat’a yerleşti. 8 bini şehir merkezinde yaşıyor.

Tokat’ta misafir olan depremzedeler, şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanarak konutlarında ücretsiz su hizmetlerinden yararlanabilecek.

Şehir içi toplu taşıma araçları depremzedeler için ücretsiz.

Tokat Belediye Meclisi karara imza attı, “Misafir kartı”Uygulama ile depremzedeler şehir içi toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebilecek.

Konutlarda su hizmeti için ücret alınmayacak

Ayrıca il merkezinde misafir olan depremzedeler konutlarında ücretsiz su hizmetinden yararlanabilecek.

“7 bin 982 depremzede kardeşimiz için kararlar aldık”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, il merkezinde ikamet eden depremzedelerin belediyeye başvurmaları halinde bu hizmetlerden yararlanabileceklerine değinerek, şunları kaydetti:

Tokat Belediye Meclisi olarak Tokat merkezde ağırladığımız 7 bin 982 depremzedemiz için kararlar aldık. Bu kararlardan biri de kiracı, akraba ya da oburun tahsis ettiği evde misafir edilen tüm depremzedelerimizin su ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayacağımızdır. Rezidans konuğumuz da belediye tatillerinde toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecek. AFAD tarafından verilen belgeye sahip olan depremzedeler, belgeleriyle birlikte Tokat Ofisi’ne şahsen başvurarak bu hizmetten yararlanmaya başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu