Haber

Sakarya’da 10 bin 42 depremzede ağırlandı

Sakarya Valiliği, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerden 10 bin 42 kişinin kentte ağırlandığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, depremin olduğu ilk andan itibaren Valilik ile uyum içinde bir merkez kurulduğu ve depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere toplanan çeşitli yardımların gönderilmeye devam edildiği belirtildi. bölge.

Açıklamada, deprem bölgelerinden kente gelen depremzede vatandaşlar için AFAD İl Müdürlüğü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali ve ilçe kaymakamlıklarda kayıt ve resepsiyon masası kurulduğu belirtildi.

“17 Şubat prestijiyle Valiliğimizle uyum içinde kurulan başvuru ve kabul merkezlerine 10 bin 42 kişi başvurdu ve bu vatandaşlarımızdan 1152’si KYK yurt, misafirhane ve benzeri yerlerde ağırlanıyor. Gelen 8 bin 890 depremzedemiz var. yakınlarına veya tanıdıklarına kendi imkânlarıyla, depremzede olup henüz kabul merkezlerine ve kabul merkezlerine başvurmamış vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla ilimize gelerek yakınları aracılığıyla konaklamaları büyük önem arz etmektedir. , kimlik ve iletişim bilgilerini kayıt ve kabul merkezlerine bildiriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu