Haber

Okan Konuralp, RTÜK’ün Halk Tv, Tele 1 ve Fox Tv’ye Deprem Yayınları Nedeniyle Ceza Verdiğini Açıkladı: “Yoksa Not Ediyoruz”

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi Okan Konuralp; Halk TV ve Tele 1’e yüzde 5 para cezası kesildiğini, 5 kez program durdurduğunu, FOX TV’ye yüzde 3 ceza kesildiğini açıkladı. Konuralp, “Bu cezalar vesilesiyle şunu söylemeliyim ki, RTÜK cezalarıyla basın özgürlüğünü boğmaya çalışan siyasi irade vicdan azabı içindedir. Not ediyoruz!” söz konusu.

RTÜK, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinin ardından Halk TV, FOX TV ve Tele 1’e yayınları nedeniyle yaptırım kararı aldı.

CHP kontenjanından seçilen RTÜK üyesi Okan Konuralp, üst kurulun Halk TV, FOX TV ve Tele 1’e verdiği cezalarla ilgili açıklama yaptı. Konuralp sosyal medya hesabından şu mesajları paylaştı:

“RTÜK, Merdan Yanardağ’ın ‘İmar affına’ yönelik eleştirilerini ‘kin ve düşmanlığa tahrik’, TİP Milletvekili Ahmet Şık’ın açıklamalarını ‘devletin bölünmez bütünlüğüne aykırılık’ olarak kabul etti. Bu para cezalarının yanı sıra TELE1 ve Halk TV’ye para cezası verildi. bir belge daha… Ceza alan diğer üç yayın kuruluşu ise FOX ve Yıldız En. suçluluk paniği. Notsa not ederiz! Kamuoyuna saygılar…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu