Haber

Gazze’deki rehinelerin aileleri İsrail kabinesi ile acil toplantı talebinde bulundu

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik hava ve kara operasyonlarını genişletmesinin ardından Gazze’de tutulan rehinelerin aileleri konuya ilişkin açıklama yaptı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik bombardımanını yoğunlaştırması üzerine dün geceyi “büyük endişe” içinde geçirdiklerini belirten aileler, bu sabah yaptıkları açıklamada İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ve savaş kabinesi üyelerini acil toplantıya çağırdı.

‘BELİRSİZLİK ORTAMINDA UZUN VE UYKUSUZ BİR GECEYDİ’

Ailelerin açıklamasında, “Bu gece en korkunç geceydi. İsrail Savunma Kuvvetleri’nin Gazze Şeridi’ndeki büyük operasyonu ve akıbetine ilişkin mutlak bir belirsizlik ortamında uzun ve uykusuz bir geceydi. Orada tutulan ve ağır bombardımana maruz kalan rehinelerin sayısı.”

Açıklamada ayrıca kara operasyonunun Gazze’deki 229 rehinenin sağlığını tehlikeye attığı belirtildi. Açıklama şöyle devam etti:

“Aileler sevdiklerinin akıbeti konusunda endişeli ve bir açıklama bekliyor. Her dakika sonsuzluk gibi geliyor. Savunma Bakanı Yoav Gallant ve savaş kabinesi üyelerinin bu sabah bizimle görüşmelerini rica ediyoruz.” (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu