Haber

AK Parti’de yerel seçim hazırlıkları: Adaylar bu şekilde belirlenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda AK Parti’de yerel seçimlerde yarışacak belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik çalışmalar sürüyor.

AK Parti, tüm il, ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarına yönelik memnuniyet anketleri düzenledi. 10 anketin yapıldığı iller de var.

Bu formülle mevcut belediye başkanlarının kamuoyunun görüşü ve memnun olup olmadıkları belirleniyor. Ayrıca o bölgede öne çıkan yeni isimlerin olup olmadığı da tespit edilmeye çalışılıyor.

150 BİN KİŞİYLE TREND

150 bin örgüt üyesinin katılımıyla trend araştırması yapılacak. Buradan parti üyelerine “Mevcut başkan devam etmeli mi? Kimi aday olarak görmek istersiniz?” Sorulacak. Bu sayede kuruluşların mevcut liderleri ve yeni adaylarla görüşmeleri alınacaktır.

BAŞKANLAR VE STK’LAR

Türkiye genelindeki AK Parti örgütlerinden kanaat önderleri de STK’ların görüşlerini alıyor. O bölgenin öne çıkan isimlerinin tespit edilmesine çalışılıyor. Aynı zamanda milletvekilleriyle de toplantılar yapılıyor.

VERİLER HAVUZDA TOPLANACAK

Bunların hepsi tek bir havuzda toplanacak. BaşkanErdoğan, bu bilgiyi dikkate alarak belediye başkan adaylarını belirleyecek.

ÜÇ DÖNEM KURALI

Türkiye genelinde, özellikle İstanbul’un ilçelerinde üç dönemdir görev yapan çok sayıda belediye başkanı var. Bunların çoğunun değiştirilmesi bekleniyor.

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu